Aroomiteraapia on kunst, esteetiline ravikunst, mis kasutab aromaatsete taimede ja puude erinevatest osadest ekstraheeritud lenduvaid eeterlike õlisid keha tervise ja vaimu selguse eest hoolitsemiseks.
 Aroomiteraapia on ainus ravikunst, mida võib kunsti mõttes kirjeldada kui loovat. Seda sellepärast, et suur osa aroomiteraapiaga ravija osavusest sõltub tema võimest välja võluda imetlusväärseid aroome, segades ja ühte sulatades taimeõlisid ja lõhnaekstrakte. Aroomiteraapia ravipotentsiaal tuleneb tema võimest soodustada lõõgastumist, kutsudes samal ajal esile rõõmu - või rahutunde.
Aroomiteraapia mõjutab vähemalt kaht tasandit samaaegselt: füüsilist ja emotsionaalset, sinna võime me ise lisada veel ühe tasandi - hingelise. Aroomiteraapial on mitu erinevat toimeviisi: 1) naha kaudu imendumine 2) kopsu kaudu imendumine

Igal õlil on oma spetsiifilised omadused. See tähendab, et nende kasutamine sõltub inimese vajadustest. Nii võib välja tuua viiruse- ja põletikuvastased, antidepressiivseid, valu leevendavad, antiseptilised, stimuleerivad, lõõgastavad või diureetilised omadused. Seega on enne massaaži oluline välja selgitada inimesele antud hetkel sobivad õlid, mistõttu massööri ja kliendivaheline usaldus tagab parema tulemuse.

Aroomiteraapiline massaaž: 
  • mõjutab rakusisest ainevahetust
  • ergutab immuunsüsteemi
  • aitab hormonaalseteprobleemide puhul (nt ülemineku-aastate vaevused, PMS probleemid jne)
  • leevendab lihas-, liiges- ja närvi-valusid
  • tasakaalustab närvisüsteemi (stress, depressioon, unehäired jt)

Voog. Tee ise koduleht!

For more information about installing the Google Tag Manager snippet, visit our Quick Start Guide .